Psiholozi zapanjili mame i tate: Maša i medved je najštetniji crtani za mališane, a evo i zašto

Ruski psiholozi sproveli su istraživanje nakon kojeg su naveli koji crtani filmovi najštetnije deluju na um deteta.

Na prvom mestu najštetnijih crtaća je “Maša i medved”. U objašnjenju se navodi da se glavna junakinja Maša loše ponaša – pravi pakosti, gestikulira… Naučnici kažu da će se to loše odraziti na decu koja mogu pomisliti da je takvo ponašanje normalno.

Crtani film “Maša i medved” je popularan ne samo u Rusiji već i u Italiji, Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Indoneziji, na Bliskom Istoku, ali i u Srbiji i susednim zemljama.

141152_masa-i-medved2_ff
Popularnost devojčice Maše u muslimanskom svetu u vezi je sa činjenicom da joj je glava pokrivena maramom, stoji u istraživanju.

Američki Monster High osvojio je drugo mesto na rang-listi. Psiholozi smatraju da vokabular likova iz crtanog filma može pokvariti decu.

Ti si, ćerko, tatin sin: Psiholog objašnjava kakve posledice ima nazivanje ćerke – sinom

“Sunđer Bob Kockalone” zauzeo je treće mesto na listi jer je glavni lik previše sebičan i stalno kritikuje odrasle.

141153_sundjer-bob-kockalone_ff
Na četvrtom mestu je američki klasik “Tom i Džeri”. Stručnjaci smatraju da se glavni likovi ponašaju nedolično.

IZVOR: 021

Komentara
Očitavanje..

Ova veb lokacija koristi kolačiće da poboljša vaše iskustvo. Pretpostavljamo da se slažete sa ovim, ali možete da odustanete ako želite. Prihvati Opširnije